Skip to main content

2020-21 online alışveriş alışkanlıklarımızın istatistikleri kırdığı ve derinlemesine incelenmesi gereken bir zaman dilimi. Pandemi tedbiri ve korkusundan, evden çıkamadığımız ya da çıkmadığımız zamanda pazar yerleri ya da kişisel e-ticaret siteleri imdadımıza yetişti. Aşağıda, online alışverişin genel istatistiklerini inceleyebilirsiniz.

E-Ticaret Alışverişlerinde Türkiye Neye Ne Kadar Para Harcadı?

“Evdekal” etiketi ile aylarca hayatımız kısıtlamalar ile geçmesine rağmen, hatta kısıtlamaların ne zaman ne ölçüde kalkacağı bile bilinmezken, en çok parayı seyahat ve giyim alışverişine harcamışız. Buradan çıkaracağımız sonuç şu; ticaret dijitaldeyse, asla durmaz.

Tüketim Malları E-Ticaretine Genel Bakış

Türkiye’de 37,2 milyon kişi internetten alışveriş yaptı ve 2021’de 11,30 milyar dolar harcandı. Peki hala dijital pazarlama için bir adım atmanın vakti gelmedi mi? Pastadan pay herkesin hakkı.

E-Ticaret Alışverişlerinde Türkiye Neye Ne Kadar Para Harcadı?

Rakamlar sizi korkutmasın, yukarıda da söyledim: mantıklı yatırım. 2021’de dijital reklam için yapılan toplam harcama neredeyse 700 milyon dolar. Bu kadar işletme, yanılıyor olabilir mi?
Ama artık satışın, kârın ve beklenen gelirin en iyi elde edilebileceği yerin dijital pazarlama olduğunun farkına varan herkes dijital reklam için bir adım atmaya başladı. İster e-ticaret yapın, isterseniz de ürün veya hizmetiniz için fiziki bir dükkanınız, mağazanız olsun, en sonuç odaklı reklam, dijital reklamdır.(kaynak)

admin

Author admin

More posts by admin